  • AIML-1206-100K-T
AIML-1206-100K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-1206-100K-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AIML-1206-100K-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AIML-1206-100K-T
Description:
FIXED IND 10UH 25MA 800 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIML-1206-100K-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    AIML-1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Resistance
    800mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    25mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    25mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Max DC Current
    25mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Q Factor
    50
  • DC Current
    25mA
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm