  • AIUR-11-563K
AIUR-11-563K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-11-563K
HK JDW NO:
5-AIUR-11-563K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
AIUR-11-563K
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-11-563K
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    AIUR-11
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    36mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Inductance
    56mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    105Ohm Max
  • Current - Saturation
    43mA
  • Diameter
    10.78mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm