  • AKM65US12
AKM65US12
advertisement
Manufacturer No:
AKM65US12
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-AKM65US12
Package:
Datasheet:
AKM65US12
Description:
AC/DC DSKTP ADPTR 12V LEVEL VI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AKM65US12
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AKM65US12.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2017
  • Series
    AKM65 (65W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx2.45W x 1.33 H 125.0mmx62.2mmx33.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, TUV, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    5.42A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    65W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max