  • ALC100224R0
ALC100224R0
advertisement
Manufacturer No:
ALC100224R0
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-ALC100224R0
Package:
Datasheet:
ALC100224R0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALC100224R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    ALC100 (100W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    9.49Lx1.70W x 1.36 H 241.0mmx43.0mmx34.5mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    88W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, EN, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Output
    6V~22V