  • ALD214012PJ111
ALD214012PJ111
advertisement
Manufacturer No:
ALD214012PJ111
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-ALD214012PJ111
Package:
Datasheet:
ALD214012PJ111
Description:
Quantity:
In Stock : 22
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALD214012PJ111
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.02lb 9.07g
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    ALD
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    3.35Lx0.85W x 0.20 H 85.0mmx21.5mmx5.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OVP
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    6W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Termination Style
    Connector
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Current - Output (Max)
    140mA
  • Voltage - Output
    44V Max
  • Topology
    Boost
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Length
    85mm