  • ALM85US24C2-8
ALM85US24C2-8
advertisement
Manufacturer No:
ALM85US24C2-8
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ALM85US24C2-8
Package:
Datasheet:
ALM85US24C2-8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 85W
Step5Bar-code shipping tag
ALM85US24C2-8
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2017
  • Series
    ALM85 (85W)
  • Size / Dimension
    5.31Lx2.44W x 1.46 H 135.0mmx62.0mmx37.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.54A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    85W
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    35.4 0.9m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max