  • ALS80H303LM100
ALS80H303LM100
advertisement
Manufacturer No:
ALS80H303LM100
HK JDW NO:
417-ALS80H303LM100
Datasheet:
ALS80H303LM100
Description:
ALS80 30000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS80H303LM100
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    30000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    12mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    21.7A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    25.3A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.236 133.00mm