  • ALSR01700R0JE08
ALSR01700R0JE08
advertisement
Manufacturer No:
ALSR01700R0JE08
HK JDW NO:
873-ALSR01700R0JE08
Package:
Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
ALSR01700R0JE08
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    700Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    2.79mm
  • Length
    10.31mm
  • Width
    2.79mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%