  • AP2112M-1.8TRG1
AP2112M-1.8TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2112M-1.8TRG1
HK JDW NO:
233-AP2112M-1.8TRG1
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AP2112M-1.8TRG1
Description:
Enable Fixed PMIC 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 12730
Step5Bar-code shipping tag
AP2112M-1.8TRG1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Current - Output
    600mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Current - Quiescent (Iq)
    80μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.7V @ 600mA
  • PSRR
    65sB (100Hz ~ 1KHz)
  • Dropout Voltage
    500mV