  • AP7353-25CV4-7
AP7353-25CV4-7
advertisement
Manufacturer No:
AP7353-25CV4-7
HK JDW NO:
233-AP7353-25CV4-7
Package:
4-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
AP7353-25CV4-7
Description:
Enable Fixed PMIC 4-XFBGA, WLBGA
Quantity:
In Stock : 2988
Step5Bar-code shipping tag
AP7353-25CV4-7
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    4-XFBGA, WLBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    27μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.166V @ 250mA
  • PSRR
    90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)