  • APA1010331M025R
APA1010331M025R
advertisement
Manufacturer No:
APA1010331M025R
HK JDW NO:
17928-APA1010331M025R
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 25V SMD
Step5Bar-code shipping tag
APA1010331M025R
  • Surface Mount Land Size
    0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    330 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    205 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.1 A @ 100 kHz