  • AS1359-BTTT-18
AS1359-BTTT-18
advertisement
Manufacturer No:
AS1359-BTTT-18
HK JDW NO:
33-AS1359-BTTT-18
Datasheet:
AS1359-BTTT-18
Quantity:
In Stock : 11471
Step5Bar-code shipping tag
AS1359-BTTT-18
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Current - Output
    300mA
    1
  • Min Input Voltage
    2V
  • PSRR
    92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Reference Voltage
    1.25V
  • Dropout Voltage
    350mV