  • AS1359-BTTT-28
AS1359-BTTT-28
advertisement
Manufacturer No:
AS1359-BTTT-28
HK JDW NO:
33-AS1359-BTTT-28
Datasheet:
AS1359-BTTT-28
Quantity:
In Stock : 423
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AS1359-BTTT-28
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    2.8V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 300mA
  • PSRR
    92dB ~ 62dB (1kHz ~ 100kHz)
  • Reference Voltage
    1.25V
  • Dropout Voltage
    170mV
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    62dB
  • Length
    2.9mm