  • AS1506-BTDT-100
AS1506-BTDT-100
advertisement
Manufacturer No:
AS1506-BTDT-100
Manufacturer:
ams
HK JDW NO:
33-AS1506-BTDT-100
Package:
8-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
AS1506-BTDT-100
Description:
8 Pin Digital Potentiometers SPI
Step5Bar-code shipping tag
AS1506-BTDT-100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V