  • AS4C512M8D3LB-12BAN
AS4C512M8D3LB-12BAN
advertisement
Manufacturer No:
AS4C512M8D3LB-12BAN
HK JDW NO:
28-AS4C512M8D3LB-12BAN
Package:
78-VFBGA
Description:
Automotive, AEC-Q100 Memory IC Automotive, AEC-Q100 Series 10.6mm mm
Step5Bar-code shipping tag
AS4C512M8D3LB-12BAN
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    78-VFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TC
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    78
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH; ALSO OPERATES AT 1.35 V
  • Technology
    SDRAM - DDR3L
  • Voltage - Supply
    1.283V~1.45V
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B78
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.575V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.425V
  • Memory Size
    4Gb 512M x 8
  • Clock Frequency
    800MHz
  • Organization
    512MX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Memory Density
    4294967296 bit
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10.6mm
  • Width
    9mm