  • AT-32063-BLKG
AT-32063-BLKG
advertisement
Manufacturer No:
AT-32063-BLKG
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-AT-32063-BLKG
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 12183
Step5Bar-code shipping tag
AT-32063-BLKG
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Number of Terminations
    6
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    LOW NOISE
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    AT32063
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Elements
    2
  • Configuration
    SEPARATE, 2 ELEMENTS
  • Power - Max
    150mW
  • Transistor Application
    AMPLIFIER
  • Transistor Type
    2 NPN (Dual)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    50 @ 5mA 2.7V
  • Gain
    12.5dB ~ 14.5dB
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    5.5V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    32mA
  • Power Dissipation-Max (Abs)
    0.15W
  • Highest Frequency Band
    ULTRA HIGH FREQUENCY B
  • Noise Figure (dB Typ @ f)
    1.1dB ~ 1.4dB @ 900MHz