  • AT87F51RC-24JI
AT87F51RC-24JI
advertisement
Manufacturer No:
AT87F51RC-24JI
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT87F51RC-24JI
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
AT87F51RC-24JI
Description:
32KB 32K x 8 OTP Quick FLASH 8051 8-Bit Microcontroller 87F Series AT87F51RC 44-LCC (J-Lead)
Quantity:
In Stock : 16876
Step5Bar-code shipping tag
AT87F51RC-24JI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LCC (J-Lead)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    87F
  • Published
    1996
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Base Part Number
    AT87F51RC
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    32
  • Speed
    24MHz
  • RAM Size
    512 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4V~6V