  • AT87F52-24JI
AT87F52-24JI
advertisement
Manufacturer No:
AT87F52-24JI
HK JDW NO:
536-AT87F52-24JI
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
AT87F52-24JI
Description:
8KB 8K x 8 OTP Quick FLASH 8051 8-Bit Microcontroller 87F Series AT87F52 44-LCC (J-Lead)
Quantity:
In Stock : 3992
Step5Bar-code shipping tag
AT87F52-24JI
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LCC (J-Lead)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    87F
  • Published
    1996
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Base Part Number
    AT87F52
  • Speed
    24MHz
  • RAM Size
    256 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4V~6V