  • AT87LV52-16PC
AT87LV52-16PC
advertisement
Manufacturer No:
AT87LV52-16PC
HK JDW NO:
536-AT87LV52-16PC
Package:
40-DIP (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
AT87LV52-16PC
Description:
8KB 8K x 8 OTP Quick FLASH 8051 8-Bit Microcontroller 87LV Series AT87LV52 40-DIP (0.600, 15.24mm)
Quantity:
In Stock : 5058
Step5Bar-code shipping tag
AT87LV52-16PC
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    40-DIP (0.600, 15.24mm)
  • Supplier Device Package
    40-PDIP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Series
    87LV
  • Published
    1999
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    AT87LV52
  • Speed
    16MHz
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~5.5V