  • ATMEGA649-16AI
ATMEGA649-16AI
advertisement
Manufacturer No:
ATMEGA649-16AI
HK JDW NO:
536-ATMEGA649-16AI
Package:
64-TQFP
Datasheet:
ATMEGA649-16AI
Description:
64KB 32K x 16 FLASH AVR 8-Bit Microcontroller AVR® ATmega Series ATMEGA649 64-TQFP
Quantity:
In Stock : 7963
Step5Bar-code shipping tag
ATMEGA649-16AI
  • Package / Case
    64-TQFP
  • Supplier Device Package
    64-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AVR® ATmega
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    ATMEGA649
  • Number of I/O
    53
  • Speed
    16MHz
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~5.5V