  • B25834L6685K9
B25834L6685K9
advertisement
Manufacturer No:
B25834L6685K9
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B25834L6685K9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B25834L6685K9
Description:
B25834 6.8μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B25834L6685K9
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25834
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Commutating; Damping
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):900
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.378 35.00mm
  • Height Seated (Max)
    3.386 86.00mm