  • B32914A4334M189
B32914A4334M189
advertisement
Manufacturer No:
B32914A4334M189
HK JDW NO:
258-B32914A4334M189
Description:
B32914 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 760V-DC 330V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32914A4334M189
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32914
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm