  • B32232A1155K
B32232A1155K
advertisement
Manufacturer No:
B32232A1155K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32232A1155K
Package:
Axial
Datasheet:
B32232A1155K
Description:
B32232 1.5μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32232A1155K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32232
  • Size / Dimension
    0.315Diax1.063L 8.00mmx27.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):63
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V