  • B32323C1406J010
B32323C1406J010
advertisement
Manufacturer No:
B32323C1406J010
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32323C1406J010
Package:
Datasheet:
B32323C1406J010
Description:
B32323 40μF Film Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
B32323C1406J010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Series
    B32323
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    40μF
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Diameter
    40mm
  • Length
    71mm