  • B32520C6273K289
B32520C6273K289
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6273K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6273K289
Description:
27nF Film Capacitor 10% Radial Radial 400V-DC 200V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6273K289
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V