  • B32520C6333K189
B32520C6333K189
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6333K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32520C6333K189
Datasheet:
B32520C6333K189
Description:
B32520 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6333K189
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32520
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V