  • B32521C1105J289
B32521C1105J289
advertisement
Manufacturer No:
B32521C1105J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C1105J289
Datasheet:
B32521C1105J289
Description:
1μF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 4164
Step5Bar-code shipping tag
B32521C1105J289
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5.9944mm