  • B32522N3334J000
B32522N3334J000
advertisement
Manufacturer No:
B32522N3334J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522N3334J000
Datasheet:
B32522N3334J000
Description:
B32522 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32522N3334J000
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    B32522
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm