  • B32522N6224K289
B32522N6224K289
advertisement
Manufacturer No:
B32522N6224K289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522N6224K289
Package:
Radial
Datasheet:
B32522N6224K289
Description:
B32522 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522N6224K289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32522
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm