  • B32524Q8105M189
B32524Q8105M189
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q8105M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32524Q8105M189
Datasheet:
B32524Q8105M189
Description:
B32524 1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q8105M189
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32524
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.551W 31.50mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    220V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.965 24.50mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    14mm