  • B32524R0685K000
B32524R0685K000
advertisement
Manufacturer No:
B32524R0685K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32524R0685K000
Datasheet:
B32524R0685K000
Description:
B32524 6.8μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32524R0685K000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32524
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Spacing
    1.063 27.00mm