  • B32529C1184J000
B32529C1184J000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1184J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C1184J000
Datasheet:
B32529C1184J000
Description:
B32529 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1184J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32529
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.18μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm