  • B32529C1394K289
B32529C1394K289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C1394K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C1394K289
Description:
390nF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC 63V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32529C1394K289
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Dielectric
    PET
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%