  • B32560J6473M000
B32560J6473M000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J6473M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J6473M000
Description:
0.047μF Film Capacitor POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32560J6473M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    6.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    3.2mm