  • B32562J1105M189
B32562J1105M189
advertisement
Manufacturer No:
B32562J1105M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J1105M189
Description:
1μF Film Capacitor POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
B32562J1105M189
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%