  • B32562J3684J289
B32562J3684J289
advertisement
Manufacturer No:
B32562J3684J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J3684J289
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 5% DIP Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J3684J289
    Select All
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    7.8mm
  • Height Seated (Max)
    7.7978mm
  • Length
    16.5mm
  • Width
    5.9944mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm