  • B32562J6154J000
B32562J6154J000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6154J000
HK JDW NO:
258-B32562J6154J000
Datasheet:
B32562J6154J000
Description:
SilverCap™ B32562 0.15μF Film Capacitor ±5% 2-DIP PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6154J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    2-DIP
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SilverCap™ B32562
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V