  • B32620A6562J289
B32620A6562J289
advertisement
Manufacturer No:
B32620A6562J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32620A6562J289
Description:
5.6nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A6562J289
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.493mm