  • B32621A0822J289
B32621A0822J289
advertisement
Manufacturer No:
B32621A0822J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32621A0822J289
Datasheet:
B32621A0822J289
Description:
B32621 8200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32621A0822J289
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Series
    B32621
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm