  • B32621A3222K289
B32621A3222K289
advertisement
Manufacturer No:
B32621A3222K289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32621A3222K289
Package:
Radial
Datasheet:
B32621A3222K289
Description:
B32621 2200pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 140V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 3983
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32621A3222K289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32621
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 140
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    140V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    140V
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm