  • B32621A6153J000
B32621A6153J000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A6153J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32621A6153J000
Datasheet:
B32621A6153J000
Description:
B32621 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 3452
Step5Bar-code shipping tag
B32621A6153J000
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32621
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.197W 13.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm