  • B32643B6474J000
B32643B6474J000
advertisement
Manufacturer No:
B32643B6474J000
HK JDW NO:
258-B32643B6474J000
Description:
B32643B 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32643B6474J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Series
    B32643B
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.571W 26.50mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.161 29.50mm