  • B32656S8155K561
B32656S8155K561
advertisement
Manufacturer No:
B32656S8155K561
HK JDW NO:
258-B32656S8155K561
Datasheet:
B32656S8155K561
Description:
B32656S 1.5μF Film Capacitor ±10% Rectangular Box Screw Terminals 850V-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32656S8155K561
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Lead Spacing
    1.004 25.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    850V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    450V
  • Height
    26.5mm
  • Length
    43.6mm
  • Width
    31mm