  • B32669C3125K
B32669C3125K
advertisement
Manufacturer No:
B32669C3125K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32669C3125K
Package:
Axial
Datasheet:
B32669C3125K
Description:
B32669 1.2μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32669C3125K
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32669
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated AC
    250V