  • B32673Z6684J000
B32673Z6684J000
advertisement
Manufacturer No:
B32673Z6684J000
HK JDW NO:
258-B32673Z6684J000
Datasheet:
B32673Z6684J000
Description:
B32673Z 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32673Z6684J000
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Series
    B32673Z
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 310
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    310V
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.5mm