  • B32754C3355J000
B32754C3355J000
advertisement
Manufacturer No:
B32754C3355J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32754C3355J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32754 3.5μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 580V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32754C3355J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32754
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3.5μF
  • Voltage - Rated DC
    580V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8.7mOhm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm