  • B32776G9306J000
B32776G9306J000
advertisement
Manufacturer No:
B32776G9306J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32776G9306J000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
B32776G9306J000
Description:
B32776 30μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 900V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32776G9306J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32776
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.299W 42.00mmx33.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Long Life
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    900V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.7mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    900V
  • Height Seated (Max)
    1.890 48.00mm
  • Length
    42mm
  • Width
    33mm