  • B32796G3206KZ9
B32796G3206KZ9
advertisement
Manufacturer No:
B32796G3206KZ9
HK JDW NO:
258-B32796G3206KZ9
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
B32796 20μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 700V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32796G3206KZ9
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    B32796
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.102W 42.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.1mOhms
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm