  • B32912B5682K
B32912B5682K
advertisement
Manufacturer No:
B32912B5682K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32912B5682K
Description:
6.8nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1kV-DC 530V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32912B5682K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.0038mm