  • B32922C3274K289
B32922C3274K289
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3274K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32922C3274K289
Description:
270nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3274K289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    305V
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15.0114mm